Hírek
2011. November 23. 15:43, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Késik Kubica visszatérése

Biztosan kihagyja a jövő évi Forma–1-es szezon elejét Robert Kubica, a Renault-istálló lengyel versenyzője, aki februárban súlyos ralibalesetet szenvedett.
Csapata a szerdai közlése szerint reménykedett abban, hogy már az idénynyitó futamtól első számú pilótaként számíthat rá – a 2012-es felkészülési programot rá is tervezte –, de felépülése a vártnál lassabban halad.
Riccardo Ceccarelli, Kubicát a szerencsétlenség után kezelő orvos egy olasz regionális televíziós csatornának október közepén azt mondta, a cél továbbra is az, hogy a 26 éves pilóta ismét beülhessen a Forma–1-es autóba, ehhez azonban még időre van szüksége. „A csapatban természetesen most mindenki csalódott – fogalmazott Eric Boullier, az istálló vezetője. – Nem azzal számoltunk, hogy Robert nem vezethet Ausztráliában. Ezzel együtt érett döntést hozott” – utalt arra, hogy ez ügyben Kubica határozott.
„Annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben keményen készültem, úgy látom, nem biztos, hogy készen állok a 2012-es szezonra” – indokolt közleményben Kubica.
A pilóta február 6-án, egy olaszországi raliviadalon szenvedett súlyos balesetet, a karját, a lábát és a kézfejét többször meg kellett operálni, 11 hétig kórházban volt. A rehabilitáció alatt többször hangsúlyozta, hogy jövőre ismét szeretne versenyezni.
Kubica helyét a Renault-nál a német Nick Heidfeld vette át az idén, akit a Belga Nagydíj óta a brazil Bruno Senna helyettesít. A csapatvezetés vele, az orosz Vitalij Petrovval és a francia–svájci tesztpilótával, Romain Grosjeannal tárgyal majd a lehetséges szerepvállalásról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:29, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - A klubtörténet legnagyobb csodájában reménykednek Dortmundban
A Borussia Dortmundnál reménykednek abban, hogy kedden este a hazai visszavágón képesek lesznek visszavágni a Barcelonának a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén elszenvedett 4-0-s vereségért.
2025. Április 14. 07:51, hétfő | Sport
Premier League - Újabb győzelmével a bajnoki cím kapujában a Liverpool
Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 2-1-re nyert otthon a West Ham United ellen az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Sport
Férfi kézilabda MK - Nyolcadik alkalommal kupagyőztes a Szeged
A Szeged nyolcadik alkalommal nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, mivel 31-30-ra legyőzte a négyes döntőre címvédőként érkezett Veszprémet vasárnap a tatabányai döntőben.
2025. Április 13. 11:11, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-győzelem Zalaegerszegen
A címvédő Ferencváros 2-0-ra nyert Zalaegerszegen a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának szombati játéknapján, ezzel az élre állt a tabellán.