Hírek
2021. Február 19. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ködös idő és napsütés is várható a hétvégén

Néhol még a hétvégén is készülni kell ónos esőre, kezdetben havazásra is, de komoly hideg nem várható. A ködös tájakon néhol csak 3 fokig melegszik a levegő, de többfelé napsütés és 10 fok feletti hőmérséklet lesz
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.
Pénteken többnyire erősen felhős, borult, egyes részeken párás lesz az idő, de délután nyugaton már elvékonyodik, szakadozottá válik a felhőzet. A késő délutáni óráktól az ország északkeleti megyéiben gyenge eső, az északi, északkeleti határvidék közelében ónos eső, illetve a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás is kialakulhat. A leghidegebb órákban általában mínusz 2 és plusz 4 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de az átmenetileg derült tájakon mínusz 5 foknál hidegebb is lehet. Napközben jellemzően plusz 5 és 14 fok között alakulnak a csúcsértékek, de az északkeleti megyékben 5 fok alatt is maradhat a hőmérséklet.
Szombaton reggelig néhol ónos eső is kialakulhat. A délelőtti órákban főleg egy északnyugat-délkeleti sávban elszórtan fordulhat elő kisebb eső, délutántól már nem valószínű csapadék. Napközben az ország nagy részén hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Estétől viszont ismét sokfelé képződhet köd. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 4 fok között valószínű. A maximumok általában 7 és 14 fok között alakulnak, ezen belül délnyugaton lesznek a magasabb értékek. Ugyanakkor megjegyezték, hogy a tartósabban felhős, párás részeken csak 3-6 fokig melegszik majd a levegő.
Vasárnapra virradóra sokfelé várható köd, de nagy része napközben feloszlik. Emellett délelőtt kevesebb, délután több helyen hosszabb-rövidebb napsütés is várható. Számottevő csapadék nem valószínű, de elvétve előfordulhat szitálás. Estétől ismét kialakulnak a ködfoltok. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet általában 7 és 14 fok között alakul, de a tartósabban ködös helyeken csupán 3-6 fokot mérhetnek - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani