Hírek
2021. Február 02. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotók: mnb
Közönségszavazás indul a legújabb forint érmékről

A forint fizetőeszköz bevezetésének 75. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank (MNB) augusztus 1-jén különleges 5 forintos érme emlékváltozatokat tervez kibocsátani,
amelyek megjelenéséről hétfőtől közönségszavazást indít a jegybank - tájékoztatta az MTI-t az MNB.
Kiemelték: az MNB az 5 forintos érme hat változatának egyidejű kibocsátását tervezi oly módon, hogy az érmék tematikus oldala a forint szó egy-egy betűjét jelenítse meg. Az érméket egymás mellé helyezve olvasható össze a forint szó - magyarázták.
Az érmék lehetséges megjelenésére öt változatot javasol a jegybank. A közönség választhat az ikonikus érmemotívumok, esetleg a bankjegy-elemeket megidéző változat, vagy a modern szemléletű tervsor, esetleg a kibocsátó, illetve a pénzfunkciók felőli megközelítés közül - ismertették.
Szavazni az MNB honlapján február 1. és február 22. között lehet; a szavazás eredményéről és a győztes érmesorról márciusban ad tájékoztatást a jegybank.
Az MNB betűnként 2-2 millió, azaz összesen 12 millió darab érmét tervez forgalomba hozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja