Hírek
2017. Október 01. 16:24, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Lelőttek egy késelőt a marseille-i pályaudvaron, több halott is van

Járőröző katonák lelőttek vasárnap délután egy férfit a dél-franciaországi Marseille főpályaudvarán, miután az késsel támadt utasokra - közölte a helyi ügyészség.
A La Provence regionális lap értesülése szerint a támadó két embert szúrt meg, mindketten életüket vesztették.
A támadót, aki a lap állítása szerint azt kiabálta, hogy "Allah Akbar!", a pályaudvaron járőröző katonák lelőtték.
A rendőrség megerősítette, hogy a délután háromnegyed 2 órakor történt támadásban két nő életét vesztette, az egyiknek a támadó elvágta a torkát, a másikat többször megszúrta.
Hivatalos források szerint a nyomozók azt feltételezik, hogy terrortámadás történt, de a támadó személyazonossága egyelőre nem ismertes.
Az ügyben a párizsi ügyészség terrorelhárítási részlege indított eljárást.
Xavier Tarabeux helyi államügyész megerősítette, hogy a terrorkészültség keretében az Őrszem hadműveletben járőröző katonák a pályaudvaron lelőtték a támadót.
A pályaudvart kiürítette a rendőrség, és biztonsági kordont húzott az épület köré. Tűzszerészek vizsgálják át a teljes pályaudvart, azt ellenőrzik, hogy van-e a helyszínen robbanószerkezet, illetve, hogy a támadónak voltak-e tettestársai.
A környéket teljesen lezárta a rendőrség, s azt kéri a Marseille-iektől, hogy kerüljék el a pályaudvart.
Gérard Collomb belügyminiszter a Twitteren jelezte, hogy azonnal a helyszínre indul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.