Hírek
2011. Augusztus 06. 14:41, szombat |
Sport
Forrás: HírTV
Megdőlhet a tavalyi rekord – rajtol a bajnokság

Rekordszámú, csaknem 480 ezer bérletet adtak el a labdarúgócsapatok Németországban. Tavaly 13 millió szurkoló látogatott ki a stadionokba, idén ez a rekord is megdőlhet.
Az utolsó gyeptégla is a helyére került a dortmundi arénában. Az üres stadionban csak a pályamunkások dolgoznak, a bajnokot 53 ezer bérletes várja az új szezonban is. „Sok munka vár ránk, és igen hamar fel kell pörögnünk, mert mindenki minket akar majd megverni. Nem kérdés, a bajnokok ligájában is szeretnénk menetelni, a két frontos harc pedig sokat kivehet a játékosokból. De szeretnénk örömet szerezni a szurkolóknak” – fogalmazott Jürgen Klopp, a Borussia Dortmund vezetőedzője.
Érdektelenségre a többi csapat sem panaszkodhat, a klubok rekordszámú, 480 ezer bérletet adtak el az új idényre. Az európai topligák nézőcsúcsát is a Bundesliga tartja, tavaly átlagban 42 ezren látogatták a meccseket. Csak összehasonlításul, a magyar bajnok Videoton eddig 2600 bérletet adott el, a magyar bajnokik átlagnézőszáma pedig az elmúlt szezonban 2770 volt. A Stuttgartot erősítő Hajnal Tamás szerint Stuttgartban már mindenki a bajnoki rajtot várja. „Fokozódik a hangulat, elkészült végre a stadionunk, 60 ezer ember buzdít majd minket a meccseken, várjuk a nyitányt. Hazai pályán mindegy kivel játszunk, szeretnénk győzelmet elérni. Ez a cél a Schalke ellen is. Szeretnék továbbra is fontos és meghatározó tagja lenni a csapatnak, és jó játékkal hozzájárulni a sikerhez” – szögezte le a középpályás.
A fogadóirodáknál ezúttal is a 23. aranyérmére hajtó Bayern München az esélyes, de a Dortmund címvédése sem lenne nagy meglepetés Németországban. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Sport
Szaúdi Nagydíj - Piastri Dzsiddában is nyert, vezet az összetettben
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Sport
A Nyíregyháza kiütésével megerősítette első helyét az FTC
A címvédő és éllovas Ferencváros hazai pályán 7-0-ra legyőzte a bennmaradásért küzdő Nyíregyházát a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.
2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport
Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni
A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.
2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen
A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.