Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2019. Május 02. 05:03, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Rabolni akartak, végül üres kézzel távoztak a fiúk

A pécsi rendőrök három órán belül elfogták azt a 15 éves fiút és 18 éves társát, akik ki akartak rabolni egy férfit az utcán.

Egy férfi tett bejelentést a rendőrségre április 30-án 21 óra 34 perckor arról, hogy Pécsett, a Kálvária utcában megtámadta két férfi. A sértett a rendőröknek elmondta, hogy az utcán sétált, amikor összetalálkozott két másik férfival, majd egyikőjük a földre rántotta, és többször meg is ütötte. Bántalmazója többször megkérdezte tőle, hogy van-e nála pénz, illetve telefon, de ő azt válaszolta, hogy nincs nála semmi. A sértettnek időközben sikerült eltávolodnia támadójától, majd telefonján értesítette a rendőrséget, így bántalmazója és társa elmenekült a helyszínről. A rendőrök három órán belül elfogták a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható 15 éves pécsi fiatalt, és 18 éves siklósnagyfalusi társát. Mindkettőjüket előállították a rendőrkapitányságra, majd kihallgatásukat követően őrizetbe vették őket.

Ellenük rablás kísérlete miatt indult nyomozás a Pécsi Rendőrkapitányságon.

Címkék: elfogás, pécs, rablás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.