Hírek
2012. Május 13. 14:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Szenzációs leletre bukkantak Horvátországban

Háromezer éves hajóroncsra bukkantak Horvátországban, Zambratija egy öblében. A hét méter hosszú jármű egy része és rakománya érintetlenül hever a tengerfenék homoksírjában.
„Ez a legrégebbi hajólelet az Adriai-tengeren, és nem kizárt, hogy az egész világon. Nagyon óvatosan távolítjuk el a homokot és rostáljuk meg, és igen izgatottak vagyunk, hogy mi lehet alatta. Ha meglátjuk, biztosabbat tudunk mondani a hajóroncs koráról” – idézte Ida Koncani Uhacot az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban