Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2011. Augusztus 22. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

14 millió visszapillantótükör egy év alatt?

14 millió visszapillantótükör egy év alatt?

Jövőre már akár 14 millió visszapillantó tükröt is összeszerelhetnek az SMR Hungary alkalmazottai, miután az indiai tulajdonban lévő cég felépítette új gyárát a mosonmagyaróvári Mowinparkban.

Az összeszerelő üzem beruházási költségének ötödét állami támogatásból fedezték.

Megkétszerezte komplett visszapillantótükör-összeszerelői kapacitását az indiai tulajdonban lévő mosonszolnoki SMR Hungary azáltal, hogy Mosonmagyaróváron is létesített egy üzemet. A mosonszolnokihoz hasonlóan évi hétmillió komplett tükör összeszerelésére képes új, 14 ezer négyzetméteres gyár közel 7 milliárd forintos beruházásához 1,4 milliárdot kitevő munkahelyteremtő támogatást kapott az elmúlt évet 1300 alkalmazottal zárt vállalat, amely a jövő év végére már 1500 embernek ad munkát - olvasható a Világgazdaságban.

Mint Tibori Pál-Levente vezérigazgató a lapot arról tájékoztatta, hogy a tervek szerint ebben az évben ugyanezeknek a gyártóknak szélesebb modellpalettához 14 millió tükröt és tükörrészegységet, valamint a tavalyihoz hasonlóan mintegy félmillió darab pótalkatrészt készít a vállalat.

A mosonmagyaróvári új üzem építési munkálatai áprilisban befejeződtek: jelenleg a technológiai vizsgálatok, tesztelések folynak. A gyártástechnológia több elemét már telepítették, szeptember végén pedig beindulhat a festőüzem is.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: üzem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.