Hírek
2022. Január 07. 10:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
6,278 millió a beoltottak, 6524 az új fertőzöttek száma Magyarországon, elhunyt 101 beteg
Magyarországon a beoltottak száma 6 278 355, közülük 6 006 178-an a második, 3 217 724-en pedig már a megerősítő, harmadik oltást is megkapták.
6524 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 282 957-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 101, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 780-ra emelkedett - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken.
A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 137 648, az aktív fertőzötteké pedig 105 529-re emelkedett. Kórházban 3070 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 291-en vannak lélegeztetőgépen.
Az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed - emelték ki.
Közölték, hogy újabb oltási akció kezdődött: csütörtökön 34 ezren kérték az oltást, a legtöbben ezúttal is már a megerősítő oltásért mentek.
Az oltási akció péntek délután, valamint szombaton is folytatódik a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben, ahol ismét előzetes időpontfoglalás nélkül lehet kérni az oltást - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
