Hírek
2026. Január 14. 07:15, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
A Budapest-Belgrád vasútvonalon a Soroksár-Kelebia vonalszakasz teljes hosszában megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára kedden feltöltött videónyilatkozatában.
A magyarországi szakaszon "az infrastruktúra már elkészült: a váltók, az épületek, a peronok, a felsővezeték már áll, és most már a sötétüzemi próbáknál tartunk"
- közölte Hegyi Zsolt.
"Ez azt jelenti, hogy most hús-vér vasúti járművekkel kipróbáljuk, hogy valóban minden úgy valósult-e meg, ahogy azt eredetileg terveztük" - tette hozzá.
Hegyi Zsolt a videóban a megvalósult infrastruktúra részeként bemutatta a Kiskunhalason felépített irányítóközpontot, ahol mint fogalmazott, három kitűnő kollégájuk irányítja a vonatok forgalmát Budapesttől a kelebiai határig.
Úgy folytatta:
innen kezelik és ellenőrzik a váltókat és jelzőket, meg tudják figyelni a sorompók állapotát, kameraképeken látják, mi történik az állomásokon, és innen működik a központi utastájékoztatás is.
Ha minden rendben történik és a vonatok menetrend szerint közlekednek, a kollégáknak szerencsére sok beavatkozási feladatuk nincsen, a berendezés ilyenkor magától elirányítja a vonatokat Budapest és Kelebia között
- ismertette, majd hozzáfűzte, hogy "egy huszonegyedik századi vasútvonal irányítása egy ilyen korszerű központból történik, de a gépek persze nem tudják a vasutas kollégák tudását nélkülözni, akik már itt vannak, és a nap huszonnégy órájában irányítják a vasútvonal forgalmát".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
