Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2012. Április 03. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A drágább benzin miatt nő a kenyér ára

A drágább benzin miatt nő a kenyér ára

Tovább folytatódik az üzemanyagár-emelkedés hazánkban. Holnaptól öt forinttal nő a benzin ára, így harmadik hete ismét csúcsot dönt a benzinár.

A benzin országos átlagos ára 450 forintra emelkedik. A gázolaj átlagára 442 forint marad.Az újabb emelés miatt a boltokban is magasabb árakkal találkozhatunk majd: a növekvő üzemanyagköltségek miatt ugyanis a pékek kénytelenek drágábban adni a kenyeret.

Werli József, a Magyar Pékszövetség szakmai titkára azt mondta a Magyar Hírlapnak: az elmúlt időszakban az üzemanyagárak emelkedése jelentősen megnövelte a sütőipari vállalkozások költségeit. „A vállalkozások eddig is csupán egyszázalékos nyereséggel dolgoztak, az egyre dráguló üzemanyagok miatt azonban mára sokan a tönk szélére sodródtak. A csődhullám csupán a sürgős és jelentős mértékű áremeléssel kerülhető el”. A szakember megjegyezte: itt elsősorban az átadási árak emeléséről van szó, ami elvileg nem érinti a fogyasztói árakat, hiszen azt a kereskedők határozzák meg. Azonban a szükségessé vált, jelentős mértékű áremelést nagy valószínűséggel a kereskedők áthárítják majd a fogyasztókra, így a közeljövőben drágább kenyérrel találkozhatunk a boltok polcain. A drágulás mértéke vállalkozásonként változhat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.