Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2019. December 11. 13:02, szerda | Életmód
Forrás: mti

A felnőttek is függővé válhatnak a digitális eszközöktől

A felnőttek is függővé válhatnak a digitális eszközöktől

Nemcsak a gyerekeket és a fiatalokat veszélyezteti a digitális eszközök állandósult használata, a felnőttek is függővé válhatnak - hívta fel a figyelmet Steigervald Krisztián generációkutató szerda reggel az M1-en.

A kutató elmondta, elindított egy "kihívást", azt kéri a csatlakozóktól, hogy hetente legalább két órára függesszék fel a digitális eszközök használatát.

A heti kétórányi "digitális szünet" arra elég, hogy az emberek elkezdjék tudatosítani magukban a függőségüket, vagyis csak kezdeti lépés - tette hozzá.

A kutató arra is utalt, hogy egyre többen halnak meg autóbalesetben vezetés közbeni mobilhasználat miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód

30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben

A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -

2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód

A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.