Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Május 27. 10:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A kedd délutáni viharos időjárást követően több mint 4 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, a kár becsült értéke 400 millió forint - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) pénteken az MTI-vel.

A vihar elsősorban Budapesten, Pest megyében, a Dunántúlon, Bács-Kiskun megyében, Jászberény, Hatvan és Szolnok környékén okozott jelentősebb károkat.

A legtöbb bejelentés a vihar, illetve a beázások miatt történt, de gyakoriak voltak a villámcsapások miatt bekövetkezett károk, valamint a jégverés okozta sérülések is.

A biztosítók adatai szerint az év leginkább kárveszélyes időszaka az országban a május elejétől augusztus végéig tartó időszak. 2010 és 2015 között május és augusztus között több mint 885 ezer kárt rendeztek a magyarországi biztosítótársaságok, a kifizetés értéke megközelítette a 67 milliárd forintot - emlékeztetett a Mabisz.

Címkék: biztosítás, kár, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.