Hírek
2012. Április 27. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kisebb lakások a legkelendőbbek
A fővárosi lakáspiacon továbbra is 40-60 négyzetméter közöttiek a leginkább kelendőek, de az elmúlt 4 évben legnagyobbat a kisebb, 20-40 m2 közöttiek piaca ugrott.
Derül ki a Duna House legfrissebb elemzéséből. Ha a lakásméret kategóriák vásárlási trendjét vizsgáljuk az elmúlt 4 év vonatkozásában, akkor kiderül, hogy az arányok a kisebb méretek felé mozdultak.
Legnagyobb arányban mindvégig a 40-60 m2 közöttiek fogytak és arányuk picit emelkedett is az évek alatt 36-ról 38 százalékra, de a kisebb, 20-40 közöttieké látványosat nőtt. Ez a kategória 2008-ban még a lakáspiac kb. 25 százalékát uralta, idén már 30 százalékban vásárolják. A vesztes a 80-100 m2 közötti méretkategória volt. Míg a 60-80 közöttiek tartani tudták a 20 százalékos, a 100 fölöttiek az 5 százalékos arányt, addig a 80-100 közöttiek 10 százalékról 6-ra estek vissza. Míg a 20-40 m2 közötti lakások budapesti vásárlási átlaga a válság előtt, 2008-ban 10 millió Ft körül mozgott, addig az elmúlt évben (nominál értéken) már csak 8 milliós átlagon cseréltek gazdát. Ugyanebben a viszonylatban a 40-60 m2 közöttiek 15,5 millióról 13-ra estek.Összességében elmondható, hogy a 20-60 közöttiek adják továbbra is piac nagy részét a fővárosban, de egyre markánsabb arányban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
