Hírek
2019. Február 07. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A legjobb magyar borok mutatkoznak be Lengyelországban
Az Országos Borverseny arany- és ezüstérmesei egy varsói borbemutatón vesznek részt februárban - közölte a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán.
Brazsil Dávid elmondta, hogy a tanács kiemelt feladatának tekinti a magyar borok népszerűsítését, különösen a visegrádi együttműködés országaiban, ennek következő állomásként pedig csaknem 30 hazai borászat mutatkozik be a lengyel fővárosban.
A szakmai kiállítás kísérő programjaként megvalósuló mesterkurzusokon lengyel borszakértők válogatott magyar borokat mutatnak be. A lengyel borízlésnek megfelelően összeválogatott borokat több kategóriában ismertetik, a poharakba először könnyed, gyümölcsös, fehér borok kerülnek, amelyek egyedülálló ízvilágot képviselnek a nemzetközi piacon - fogalmazott.
Emellett a kékfrankosok világába is elkalauzolják a borszakértőket, kereskedőket és szakújságírókat, akik az előadások során a magyar borvidékeket is megismerik majd - fűzte hozzá Brazsil Dávid.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
