Hírek
2012. Március 12. 07:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
A magyarok kétharmada nem utazott el sehova
Magyarországon az emberek 66 százaléka anyagi megfontolások miatt nem utazott el a szabadsága alatt tavaly – derül ki az Eurobarometer legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Egy évvel korábban még egy kicsit magasabb, 68 százalék volt arányuk. A tavalyi válaszok alapján az ország a harmadik helyen áll a vizsgált 34 közül: csak Bulgária és Görögország előzi meg Magyarországot, ahol a lakosok 71, illetve 70 százaléka nem utazott.
A felmérés szerint az EU polgárainak 72 százaléka utazott el 2011-ben rövidebb-hosszabb időre, és 80 százaléka mondta azt, hogy utazást tervez 2012-re. (A tendencia alig változott egy év alatt: az elutazók aránya 2010-ben 73 százalék volt.)
A felmérésből az is kiderül, hogy az állampolgárok 56 százaléka inkább belföldön tölti szabadságát, míg 44 százalék utazik más európai országba. Leginkább a törökök maradnak otthon (a megkérdezettek 91 százaléka), majd a görögök (80 százalék) és a bolgárok (77 százalék) következnek. A legnépszerűbb utazási célpont Spanyolország, Olaszország, Franciaország és Görögország.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
