Hírek
2021. Május 03. 16:29, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A világ egyik legnagyobb gyerekpornót terjesztő online fórumát számolták fel
Felszámolt egy gyerekpornót terjesztő online fórumot a német rendőrség, és elfogta több üzemeltetőjét - jelentette hétfőn az ARD német országos közszolgálati televízió.
A hatóságok által megerősített beszámoló szerint a Boystown elnevezésű fórum gyermekekről készült pornográf tartalmak cseréjére szolgált. Világszerte 400 ezer tagja volt. Legalább 2019 júniusa óta működött, méghozzá a darkneten, az internet egy különleges részén, amelyet a névtelenséget biztosító speciális technológia révén főleg bűnözők használnak. A fórum működtetéséhez Moldovában béreltek szervert.
Az ügy feltárásához német kezdeményezésre megalakítottak egy nemzetközi munkacsoportot. A német hatóságok svéd, amerikai, ausztráliai és kanadai partnerek támogatásával dolgoztak. A nyomozást az Európai Unió rendőri együttműködést koordináló szervezete (Europol) hangolta össze.
Még áprilisban elfogták és előzetes letartóztatásba helyezték a fórum három feltételezett üzemeltetőjét. Mindhárman németek, mindhárman férfiak. Két gyanúsítottat Németországban, a harmadikat Paraguayban találták meg. Elfogtak egy negyedik, ugyancsak német férfit, aki a nyomozás megállapításai szerint a fórum legaktívabb tagjai közé tartozott, nagyjából 3500 felvételt tett közzé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
