Hírek
2015. Augusztus 07. 07:13, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Állatkertek éjszakája - Országszerte tizenkét helyen
Országszerte tizenkét bemutatóhelyen várják éjjeli nyitva tartással és egyedi programokkal a látogatókat augusztus 28-án, az Állatkertek éjszakáján.
A szervezők csütörtöki tájékoztatása szerint a rendezvényhez csatlakozott a Budakeszi Vadaspark, a Fővárosi Állat- és Növénykert, a budapesti Tropicarium (Campona), Debrecenben a Nagyerdei Kultúrpark Állat- és Növénykertje, Győrött a Xantus János Állatkert, a Jászberényi Állat- és Növénykert, a Kecskeméti Vadaskert, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark, Pécsett a belvárosi Akvárium-Terrárium a Planetáriummal közösen, Poroszlón a Tisza-tavi Ökocentrum, a Szegedi Vadaspark, valamint Veszprémben a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark.
A legtöbb helyen a programok este 7-től éjfélig tartanak majd. A résztvevő intézményekbe erre az alkalomra külön belépőjegyet lehet majd váltani, a főváros térségében működő bemutatóhelyek pedig mind a három helyszínre érvényes kombinált jegyeket is kínálnak - írták az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Az Állatkertek éjszakáját 2012-ben rendezték meg először, akkor országszerte nyolc helyszínen várták programokkal az érdeklődőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

