Hírek
2014. Január 30. 17:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: InfoPalota
Amatőr honvéd művészek kiállítása Inotán
„Befelé nézz, bensődben fakad fel a jónak forrása, s ha szüntelenül mélyíted, szüntelenül buzog!”
Egy évvel ezelőtt támadt az ötlet, hogy amatőr művészek munkáit állítsuk ki itt Inotán, a Faluházban. A rengeteg jelentkező miatt a honvédség számára külön kiállítást szerveztünk, mely az idei év első amatőr művészeti kiállítása. - mondta Borbély Zsuzsa intézményvezető, akit Gágó Zsolt csodálatos, énekes-gitáros előadása követett.
A kiállítást Sárváriné Rieder Zsuzsanna, közművelődési és felnőttképzési menedzser nyitott meg. Beszédét Marcus Aurelius gondolataival kezdte, mely szerint „Befelé nézz, bensődben fakad fel a jónak forrása, s ha szüntelenül mélyíted, szüntelenül buzog!” .
Kilenc amatőr művész mutatkozik ma be, akik közül hatan katonák, hárman pedig civil alkalmazottak a hadseregnél. - emelte ki, majd név szerint is bemutatta az alkotókat: Boros Anikó zászlós, Venczel Virág zászlós, Görbe Erika főtörzsőrmester, Tóthné Virág Zsuzsa őrmester, Horváth Beáta szakaszvezető, Major Zsuzsanna tizedes, valamint Kovács Mónika, Pintér László és Svehlik László közalkalmazottak.
Gágó Zsolt gitárral és énekkel szórakoztatta a közönséget
fotó: InfoPalota
Ők mind más és más műfajban alkotnak, nem jegyzett képzőművészeti csoport tagjai, hanem hétköznapi emberek, akikben buzog a szépség alkotása iránti vágy, belső igény. Ma, amikor szűkölködünk az igényes kiállításokban, üdítő alkalom egy ilyen tárlat. - hangsúlyozta Sárváriné Rieder zsuzsanna.
A megnyitót követően Hercz Dániel főhadnagy szavalt el egy-egy verset Verseghy Ferenctől és Babits Mihálytól.
Mészáros József alezredes, a Bakony Harckiképző Központ vezetője is köszöntötte az alkotókat, mely során elmondta immáron harmadik alkalommal mutatkoznak be a harckiképző központ amatőr művészei.
Ezek a katonák nemcsak a hétköznapokban, de a kultúrában is hazájukat szolgálják, majd a parancsnokság további támogatásáról biztosította a művészeket. A kiállított művek között minden műfajból találunk alkotásokat, ez jól mutatja a honvédség sokszínűségét is. - fogalmazott.
A megnyitó után kötetlen beszélgetés alakult ki a résztvevők és a művészek között.
Tekintse meg képgalériánkat:
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.












