Hírek
2012. Január 03. 08:32, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Asszisztenst keres, hogy megszólalhasson
Stephen Hawking brit asztrofizikus asszisztenst keres, aki segítene kifejleszteni egy olyan elektronikus beszélőrendszert, amely lehetővé tenné, hogy a világegyetemről vallott elképzelését megossza az emberekkel.
A nem hivatalos álláshirdetés, amely a híres tudós honlapjára került ki, számítógépes ismereteket és utazásra való hajlandóságot vár el a jelentkezőktől (http://www.hawking.org.uk). A sikeres jelöltnek képesnek kell lennie elektronikus eszközök javítására „kezelési utasítás és technikai segítség nélkül” is.
Saját hangját 1985-ben veszítette el a tudós légcsőmetszés (tracheotomia) következtében, azóta beszédszintetizátorral kommunikál. Betegsége miatt elvesztette végtagjai mozgásképességét is, ezért kerekes székén található számítógépét előbb ujjaival irányította, majd fej- és szemmozdulatokkal is vezérelhetővé tették.
A személyre szabott bonyolult rendszer a honlapon közzétett fotón is jól látható: a kerekes szék hátulján vezetékek és elektronikus eszközök tömege található. Az állással várhatóan évi 25 ezer font (9,4 millió forint) fizetés jár együtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
