Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2012. Május 07. 07:11, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Atomenergia nélkül maradt Japán

Atomenergia nélkül maradt Japán

Kötelező karbantartás miatt az utolsó, még aktív atomreaktorát is leállította szombaton Japán, és ezzel 42 éve először maradt – átmenetileg – atomenergia nélkül.

Jelenleg a szigetországnak 50 atomreaktora van – a négy kieső fukusimai reaktorral csökkent a szám 54-ről – de ezeket a kötelező ellenőrzések után nem lehet újraindítani, amíg a létesítmények az atomerőművi stressztesztek első fordulóját nem teljesítik. Egyelőre bizonytalan, hogy meddig tart a leállás, utoljára 1970. április 30-ától május 4-éig maradt atomenergia nélkül Japán, de akkor csupán két reaktort kellett ehhez leállítani.

A kormány most új, átfogó energiatervet dolgoz ki, elvetve azt a korábbi stratégiát, amelynek értelmében 2030-ig több mint 50 százalékkal növelték volna a nukleáris energia arányát a japán gazdaságban. A szigetországban a tavaly márciusi fukusimai tragédia nyomán szigorították az atomenergia felhasználását.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.

2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost

Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.

2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld

Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban

Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára