Hírek
2016. Július 13. 07:36, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ausztria húsz rendőrrel támogatja a magyarországi határvédelmet
Ausztria húsz rendőrrel támogatja a magyarországi határvédelmet - erősítette meg Wolfgang Sobotka osztrák belügyminiszter szóvivője kedden a Die Presse című osztrák lap értesülését.
A tárca szóvivője az APA osztrák hírügynökségek nyilatkozva utalt arra, hogy a tervezett lépés részét jelenti a magyar-szerb határ közös védelmének, illetve arra az uniós határőrizeti ügynökség, a Frontex bevetésének keretén belül kerülhet sor.
Ausztria húsz rendőrt küld az ottani uniós külső határ védelmének segítésére - fogalmazott a szóvivő.
A Die Presse értesülése szerint erről kíván tárgyalni magyar kollégáival Hans Peter Doskozil védelmi és Wolfgang Sobotka belügyminiszter a magyar kollégáikkal való találkozón. A magyar és az osztrák belügy-, illetve védelmi miniszter csütörtökön a magyar-szerb határon egyeztet a tervezett intézkedésekről.
Ausztria a heves nemzetközi kritika ellenére küldrendőröket az uniós külső határra - fogalmazott a Die Presse, utalva az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának állásfoglalására, amely szerint a nemzetközi jogba ütközik Magyarország új határrendészeti szabályzása, a menekültek eljárás nélküli kitoloncolása.
Az osztrák belügyminisztérium az APA osztrák hírügynökséggel azt közölte, hogy az osztrák rendőrök az illegálisan beutazó menekültek kiszűrésében segítenek, azonban nem végeznek rajtaütéseket.
Az egyelőre nem tisztázott, hogy mikor érkeznek meg az osztrák rendőrök a magyar-szerb határra, azonban a belügyi tárca közlése szerint az osztrák rendőrök már egy-két héten belül bevethetők lesznek.
A védelmi miniszter szóvivője úgy tájékoztatta a Die Presse című osztrák lapot, hogy amennyiben Magyarország kérelmezi, úgy katonákat is küldenek a Szerbia felőli uniós külső határ biztosítására. A szóvivő azonban konkrét létszámot egyelőre nem említett.
A Die Presse szerint a tárcavezető számára fontos, hogy Magyarország visszafogadjon menekülteket, ezt azonban Budapest eddig elutasította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
