Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Május 24. 07:50, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az állami tisztviselők új illetményrendszeréről szavaz a parlament

Az állami tisztviselők új illetményrendszeréről szavaz a parlament

Az Országgyűlés ma új törvényt alkothat az állami tisztviselőkről, majd egyebek mellett a kárpótlási folyamat lezárásáról is vitát kezd.

Az ülés reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a szavazások követnek.

A parlament ekkor fogadhatja el a Miniszterelnökséget vezető Lázár János azon javaslatát, amely a hatályos köztisztviselői törvénytől eltérő jogállást és az előmenetelhez kapcsolódó, sávosan emelkedő illetményrendszert javasol az állami tisztviselőknek. A tárcavezető szerint ezzel július 1-jétől 20 ezer járási hivatalban dolgozó feladata, felelőssége változik, miközben a fizetések 30-50 százalékkal emelkednek, elsősorban azoknál, akik közvetlen kapcsolatban állnak az ügyfelekkel.

Szavazás várható még a tavaly év végi párizsi klímacsúcson született megállapodás kihirdetéséről, továbbá önkormányzati és pénzügyi törvénymódosításokat is elfogadhatnak.

A határozathozatalok után kilenc előterjesztés általános vitáját bonyolíthatják le, amelyek között terítékre kerül a kárpótlási folyamat lezárását célzó kormányzati javaslat, valamint az LMP azon indítványa, amely megtiltaná a környezetre, az egészségre, valamint az emberi jogi, illetve munkajogi garanciákra veszélyes nemzetközi szabadkereskedelmi megállapodások kihirdetését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.