Hírek
2011. Augusztus 11. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az intelligencia nagyrészt a génekben gyökerezik
Egy friss kutatás azt sugallja, hogy az emberi intelligencia fele a génekben gyökerezik, és tejesen független a külső körülményektől.
A tudósok azonban azt is hozzátették, hogy nem egyetlen intelligens génnek köszönhető az intelligenciahányados - több, kisebb gén befolyásolja az IQ szintet.
Felfigyeltünk arra, hogy az intelligencia hányadosban megfigyelhető egyéni különbségek mintegy feléért több, kisebb jelentőségű gén a felelős. A jövőben ezekre a génekre kell koncentrálnunk, ha meg akarjuk érteni az intelligencia titkát - mondta Peter Visscher, a tanulmány társszerzője.
A tudósok már eddig is tisztában voltak azzal, hogy a magas intelligencia hányados vagy éppen az intelligencia hiánya családi halmozódást mutat, eddig azonban nem tudták biztosan, hogy a genetika és az öröklődés mekkora szerepet játszik ezekben a folyamatokban - írja a Molecular Psychiatry.
A kutatók szerint ezek az eredmények rengeteg kérdést vetnek fel: többek között azt, hogy egy gyerek fejlesztésében mekkora eredményeket érhetnek el a tanárok és a szülők, és hogy az iskolai teljesítmény milyen mértékben javítható a rosszabb képességű diákoknál.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
