Hírek
2025. Április 02. 07:37, szerda |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött
Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.
A bíróság a nőt 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte.
A tényállás szerint a nő gyermeke egy dorogi óvodába jár. Az elkövető internetes közösségi csoportban többször tett közzé bejegyzést, amelyben nemtetszését fejezte ki az óvónőkkel szemben. Emiatt az óvoda kétszer küldött jelzést a gyermekjóléti szolgálatnak, és a nőt kitiltották az óvodából. Egy újabb jelzést követően a családsegítő 2025. február 19-én telefonon kapcsolatba lépett a nővel, aki többször kijelentette, hogy bemegy az óvodába, megöli gyermeke óvónőjét, az óvodát felrobbantja, majd magát is megöli.
A robbantással történő fenyegetés miatt az óvodában a rendőrség bombakutatást végzett.
Az Esztergomi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állította a nőt, akit az Esztergomi Járásbíróság 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre, valamint 450.000 forint pénzbüntetésre ítélt.
Az ítélet jogerőssé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
