Hírek
2017. Augusztus 30. 10:55, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Az üzemanyagok jövedéki adójából több, a dohánytermékekéből kevesebb folyt be
Az üzemanyagok jövedéki adójából több bevétele származott az államkasszának az idei első fél évben, mint a tavalyi azonos időszakban, a dohánytermékekből ugyanakkor kevesebb adó folyt be
- írta a Világgazdaság a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jövedéki statisztikája alapján. A lap szerdai számában megjelent cikk szerint az üzemanyagok jövedéki adójából 291 milliárd forint folyt be az államkasszába az első fél évben, 22,1 milliárd forinttal több, mint a tavalyi első hat hónapban. Benzinből és gázolajból 2,75 milliárd litert tankoltak a kutakon, a forgalom több mint 100 millió literrel emelkedett a tavaly első félévihez képest.
A dohánytermékeknél 33,4 milliárddal, 124,2 milliárd forintra csökkent a jövedékiadó-bevétel. Ezzel párhuzamosan a termékek forgalma is visszaesett: a tavalyi első fél évhez képest 300 millió darabbal kevesebb, mintegy 3,6 milliárd darab cigaretta, szivar és szivarka fogyott.
A szeszes italok és egyéb termékek jövedéki adójából 42 milliárd forint bevétele származott az államnak az idei első fél évben, ez alig változott tavalyhoz képest.
Az idei költségvetés 1029,5 milliárd forint jövedékiadó-bevétellel tervez, ebből az első hat hónapban 457,4 milliárd forint folyt be a Világgazdaság cikke szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
