Hírek
2022. December 19. 08:39, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Bemutatott a sértett a vádlottnak, aki veréssel vett elégtételt
A Kiskunhalasi Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt vádat emelt egy fiatal férfival szemben, aki haragosát a nyílt utcán több alkalommal ököllel megütötte, földre kerülése után pedig meg is rúgta.
A két férfi között a vita azért alakult ki, mert a sértett bemutatott a vádlottnak.
A vádirat szerint a helybéli férfi – az ügy vádlottja – 2022. január 20. napján, a kora esti órákban az általa vezetett gépkocsival éppen akkor indult el egy kiskunhalasi dohánybolt előtti parkolóból, amikor a sértett gyalogosan megérkezett oda. A köztük lévő haragos viszony miatt a sértett bemutatott a vádlottnak, akit ezt feldühített, ezért azonnal visszatolatott a parkolóba és kiszállt a gépjárművéből.
A két férfi összeszólalkozott, majd a vádlott ököllel megütötte a sértettet, aki ettől a földre esett. Ezt kihasználva az elkövető további öt alkalommal ököllel megütötte és kétszer meg is rúgta a sértettet, aki a kezeit feltartva, összegörnyedve próbálta kivédeni a fejét célzó ütéseket, de azok közül több így is eltalálta.
A sértettnek a bántalmazás következtében a jobb szemének környékén – 8 napon belül gyógyuló – repesztett sérülései lettek. Sikeres védekezése nélkül azonban, a nagy erejű ütésektől, súlyos sérülése, így orr-, vagy arccsonttörése is lehetett volna.
Az ügyészség a férfit súlyos testi sértés bűntettének kísérletével vádolja és ezért vele szemben büntetővégzés hozatalára irányuló eljárásban – tárgyalás mellőzésével – pénzbüntetés kiszabását indítványozta. A férfi bűnösségéről a Kiskunhalasi Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
