Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2018. Június 05. 14:56, kedd | Belföld
Forrás: mti

Csaknem az egész országban várható felhőszakadás

Csaknem az egész országban várható felhőszakadás

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a felhőszakadás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint országszerte számos járásban riasztás is érvényben van. Az érintett területeken a következő órákban az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó mennyiségű csapadék hullhat.

Azt írták: szerdán napközben a "zivatartevékenység" nagyobb területen - legkisebb eséllyel északkeleten - valószínű. A zivatarokat néhol felhőszakadás, átmenetileg viharos szél és kisebb szemű jégeső kísérheti. Szerdára Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megye kivételével szintén az egész országra kiadták a felhőszakadás veszélye miatt az elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint kedden a hőmérséklet délután 27 és 32, késő este 17 és 23 fok között alakul. Szerdán a leghidegebb órákban 13-20, napközben 25-31 Celsius-fok lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.