Hírek
2019. Április 04. 19:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csapadékosabbra fordul az időjárás
Komolyabb lehűlés nem várható, de csapadékosabb lesz az időjárás árpilis első hétvégéjén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.
Pénteken egyre többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat, de a Dunától keletre délelőtt még többórás napsütésre számíthatunk. Szombaton több órára kisüt a nap.
Pénteken és szombaton egyaránt csak délután lehet csapadék, de északkeleten nem valószínű. A szél mindkét nap nagy területen megerősödik, főként a középső országrészben viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 10 Celsius fok között várható. A legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon 13 és 20, másutt 21 és 24 fok között alakul.
Vasárnap a napsütés mellett elszórtan számíthatunk záporra, erre a legnagyobb esély délnyugaton van. Helyenként a szél is megerősödik. A leghidegebb órákban 2-10 fok lehet. Napközben 18-22 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
