Hírek
2015. Február 12. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Csökkenthető a büntetés mozgáskorlátozott helyen való parkolósért?
Csökkenthető-e a büntetés, ha a vétkes elismer a mozgáskorlátozott helyen való parkolós, de magasnak találja az érte járó büntetést? Erre ad választ az onlinejogsebesz.hu! Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Hipermarket parkolójában álltam meg figyelmetlenségből mozgáskorlátozott parkolóhelyen, családi parkolóhely helyett. Ugye egyik oldalon ez, másikon az van. Mondanom sem kell, hogy vasárnap este történt, kb. 200 üres parkolóhely volt mindenhol. Mikor kijöttem kislányommal, akkor láttam, hogy a szélvédőn van a kis cetli, hogy rendszámtábla alapján feljelentett a rendőrség. Most kaptam a levelet, hogy tanúvallomást kell tennem. Az lenne a kérdésem, hogy nincs olyanra mód, hogy a kiszabandó 100 000 helyett, csak 50 ezer lenne a büntetés?? Esetleg enyhítő körülménynek mit lehetne tekinteni? Tudom, hogy bután hangzik, de a hangosbemondóba, ha bemondják a rendszámot, kb 2 perc alatt ott vagyok, és akkor csak 50 ezer lenne a büntetés??? Ez csak jóindulattól függ?? Eőre is nagyon köszönöm a segítséget!!
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Sajnos a rendőrségnek nem feladata, hogy az elkövetőt hangosbemondón keresse. A mozgáskorlátozott helyen való jogosulatlan parkolás tételes büntetés alá esik, amely – Ön által is tudottan – 50.000.-, illetve 100.000,- Ft.
Csak azt tudom tanácsolni, hogy tanukénti meghallgatása során próbálja “lesírni” 50.000,- Ft összegre a büntetést.
A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
