Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2013. Július 04. 17:53, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Devizahitelek - MSZP: a gyenge forint okozza a problémát

Devizahitelek - MSZP: a gyenge forint okozza a problémát

Az MSZP szerint az Orbán-kormány nem tudta megoldani a devizahitelesek problémáit, sőt a forintárfolyam gyengítésével tovább rontott a helyzetükön - mondta Józsa István csütörtökön újságíróknak.

A szocialista frakcióvezető-helyettes azután nyilatkozott, hogy a Kúria csütörtökön ítéletet hirdetett abban a felülvizsgálati eljárásban, amelyben egy devizahiteles OTP Bank ellen indított ügyét tárgyalta. A döntés szerint a vitatott devizahitel-szerződés érvényes.
Az MSZP-s képviselő az ítéletet nem kommentálta, azt mondta: a devizahitelesek gondjain a forint erősödése segítene, az, ha az adósok ismét a hitelfelvételkori árfolyamon törleszthetnének, a kormány azonban három éve a forint "gyengítésével van elfoglalva".
Józsa István hozzátette: az Orbán-kormány már nem fog tudni változtatni ezen, gyökeres gazdaságpolitikai fordulatra van szükség.

Címkék: Devizahitelek, kúria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.