Hírek
2025. Október 19. 09:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
A "Nincsenek királyok" ("No Kings") címen meghirdetett tiltakozásokon egyebek közt az elnök illegális bevándorlókkal szembeni intézkedéseit bírálták, a kormányzási stílusát pedig "diktatúrához" hasonlították.
Az első becslések szerint több tízezren gyűltek össze New York belvárosában és Washington központi részén, a National Mall területén. A főváros elővárosaiban, a belvárosba vezető sugárutak mentén is több helyen szerveztek helyi megmozdulásokat.
A résztvevők "No Kings" feliratú, valamint demokráciát támogató és antifasiszta üzeneteket tartalmazó táblákkal vonultak fel.
A Demokrata Párt egyik fellegvárának tartott Kaliforniában is több helyen szerveztek tiltakozásokat.
A megmozdulásokhoz csatlakozott több vezető demokrata politikus, köztük Chuck Schumer, a Kongresszus felsőházának vezető demokrata szenátora, valamint a szélsőbaloldalhoz sorolt, demokratákhoz közelálló független szenátor, Bernie Sanders.
Mike Johnson, a Kongresszus alsóházának republikánus elnöke Amerika-ellenes megmozdulásnak minősítette a tüntetéseket, és úgy vélte, hogy a résztvevő szervezetek listáján számos antikapitalista, marxizmust támogató található, valamint a terrorszervezetnek minősített Antifa-mozgalomhoz közelálló személyek voltak jelen.
Előzetesen Egyesült Államokszerte több mint 2000 helyszínre jelentettek be tiltakozásokat aktivisták és civil szervezetek.
Donald Trump januári hivatalba lépése óta az amerikai baloldal harmadik alkalommal szervezett összehangolt országos akciónapot a republikánusok vezette kormányzat ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
