Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2018. Június 19. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay

Drónnal csempésztek cigarettát Ukrajnából Romániába

Drónnal csempésztek cigarettát Ukrajnából Romániába

Drónnal átcsempészett, csaknem ezer csomag cigarettát foglalt le a román határrendészet az ukrán-román határ román oldalán fekvő Máramarosszigeten

- közölte hétfőn a fegyveres testület közleményére hivatkozva az Agerpres hírügynökség. A román határrendészek vasárnap figyeltek fel a Tisza fölött átröptetett csomagszállító drónra, mely egy máramarosszigeti utcán ért földet. A határrendészek követték a drónt, és sikerült elkapniuk a csomag átvételére érkező férfit.

Kiderült, hogy a szállítmány 990 csomag ukrán gyártmányú cigarettából állt, melynek értékét 11400 lejre (800 ezer forint) becsülték. A Tisza fölött átröptetett csempészcigaretta-szállítmány címzettjét őrizetbe vették.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.

2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld

Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból

Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel

2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában

Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.