Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2011. Szeptember 15. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Durván gyengül a forint

Durván gyengül a forint

A rossz nemzetközi hangulat mellett a továbbra is bizonytalan devizahitel végtörlesztési feltételek miatt is gyengül a devizapiacon a hazai fizetőeszköz.

Az euró már 288, míg a svájci frank 239 forint környékén. Nem tett jót a devizapiaci hangulatnak az sem, miszerint egyes elemzések alapján újra recesszió közeli állapotban van az euróövezet, mindezek mellett az amerikai fogyasztás is stagnált. Az elemzői kommentárok egyetértenek abban, hogy a fejlett világ jegybankjai, a FED, az EKB, a Bank of England és a Bank of Japan aligha emelhet kamatot 2013-ig.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.