Hírek
2022. Április 29. 12:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egy gyerekszoba padlója alól került elő egy bomba
Egy gyerekszoba padlója alól került elő egy második világháborús bomba a napokban - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede pénteken a Facebook-oldalán.
Egy fővárosi, VIII. kerületi családi ház felújítása során munkások találtak rá a gyerekszoba padlója alatt a robbanótestre.
A rendőrségi bejelentést követően a honvédség tűzszerészei néhány órán belül a helyszínre érkeztek, és megállapították, hogy egy szovjet gyártmányú, 50 kilogrammos légibomba került elő. A robbanóeszköz biztonságosan szállítható állapotban volt, ezért nem volt szükség állampolgári korlátozások bevezetésére annak kiemeléséhez, mozgatásához - tudatták.
A katonák a veszélyes eszközt a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították későbbi megsemmisítés céljából.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
