Hírek
2013. Március 20. 10:13, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Egy szál sárga rózsával búcsúznak pénteken Cipőtől
A Republic zenekar azt kéri a rajongóktól és az érdeklődőktől, hogy egy szál rózsával vegyenek végső búcsút Bódi Lászlótól, azaz Cipőtől. Az énekes-dalszerzőt pénteken 15 órakor temetik a kistarcsai köztemetőben.
"Arra kérünk mindenkit, hogy a szertartásra csak egy szál sárga rózsát hozzanak. Ha valaki ennél többet, koszorút vagy csokrot szeretett volna, adja az erre szánt összeget a János Kórház kardiológiai osztályának, amelynek 2008 végén még sikerült megmentenie Cipő életét" - írta Facebook-oldalán a Republic zenekar.
Az együttes szívbetegségben szenvedő alapítója március 11-én, 47 évesen hunyt el. A péntek délutáni temetésről részletes információ szintén a Republic Facebook-oldalán és honlapján található.
Cipő és zenésztársai 1990-ben hozták létre a Republic-ot, amely az elmúlt több mint két évtizedben az egyik legnépszerűbb popzenekarrá vált Magyarországon. A Republic dallamos zenéje, könnyen értelmezhető, ám szókimondó szövegei markánsan jelen voltak a magyar könnyűzenében. Legismertebb dalaik: Neked könnyű lehet, Repül a bálna, Ha itt lennél velem, A 67-es út, Kék és Narancssárga vagy Szállj el kismadár. Az együttes minden lemeze - legutóbb a tavaly kiadott Bólints Tibi! - magas példányszámban kelt el.
A Republic számos szakmai elismerést kapott, köztük Arany Zsiráf- és Fonogram-díjat, tagjai 2010-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehették át. Cipő zenét írt mások mellett Koncz Zsuzsának és Halász Juditnak is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
