Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2018. Október 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Egy utasszállító miatt ismét riasztották a Gripeneket

Egy utasszállító miatt ismét riasztották a Gripeneket

Nem jelentkezett be a polgári légiforgalmi irányításnál egy az Egyesült Királyságból Ciprusra tartó utasszállító repülőgép szerda délután, ezért riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit

- közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a Boeing 737-800-as gép nem tért el az előre leadott repülési tervtől, de a magyar légtérbe belépve a pilóták nem jelentkeztek be a HungaroControl légiforgalmi irányítóinál. A két Gripen néhány percen belül befogta és a szerb határig kísérte a gépet, a pilóták csak a szerb határ előtt nem sokkal vették fel a kapcsolatot a magyar irányítókkal.

A Flightradar24.com élő radarképe szerint a Jet2 légitársaság Edinburghből Páfoszba tartó gépe érintett az esetben, az LS797-es járatot teljesítő Boeing Kőszeg térségében lépett be a magyar légtérbe nem sokkal 14 óra előtt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.