Hírek
2015. Március 01. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?
Egyéni vállalkozó meghízhat-e alvállalkozót? Erre keresi a választ legújabb kérdezőnk, akinek ezúttal is az onlinejogsebesz.hu válaszol.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem az lenne, hogyha adott egy egyéni vállalkozó, akinek nincsen ingatlan értékbecslői végzettsége, akkor ő alvállalkozásban megbízhat-e egy másik egyéni vállalkozót, akinek van ez irányú végzettsége, a becslés elvégzésére? Köszönettel.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Álláspontom szerint ennek nincsen jogi akadálya, hacsak nem kötelezi a megbízóval kötött szerződés a személyes közreműködésre.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
