Hírek
2022. Október 06. 13:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Elfogták az embercsempészt, aki 49 migránst szállított
Ajka külterületén tartóztatták fel a rendőrök a migránsokat szállító embercsempészt.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság járőrei a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály Székesfehérvári Osztályának információja alapján 2022. október 6-án 7 óra 46 perckor, a 8-as számú főútvonal 106-os kilométerszelvényében állítottak meg egy osztrák forgalmi rendszámú tehergépkocsit, amelyet egy szír állampolgárságú férfi vezetett. A rendőri intézkedés során a jármű rakterében 49, magukat szír állampolgárnak valló személy tartózkodott. A férfiak sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni, ezért őket a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A 23 éves szír sofőrrel szemben – őrizetbe vétele mellett – embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult.
A jármű utasterének átvizsgálása során a rendőrök jelentős mennyiségű készpénzt és kábítószergyanús anyagot találtak, melyet lefoglaltak.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A bűncselekmény szervezője, vagy irányítója tíz évtől húsz évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.

Fotó: Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
