Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2020. Szeptember 21. 17:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Mihádák Zoltán

Elfogtak egy csalót, aki ellen tizennyolc elfogatóparancs volt érvényben

Elfogtak egy csalót, aki ellen tizennyolc elfogatóparancs volt érvényben

Elfogták azt a 30 éves férfit, aki ellen - csalás miatt - tizennyolc elfogatóparancs volt érvényben - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu honlapon.

Az írták, a férfi álneveken regisztrálta magát a legnépszerűbb közösségi oldalon, majd faházat vagy autóalkatrészeket kínált megvételre.

A hirdetés iránt érdeklődők egy számlaszámra átutalták a kért, alkalmanként 25-205 ezer forint közötti összeget, a termék azonban nem érkezett meg, eladójuk elérhetetlenné vált.

Előfordult, hogy egy nap alatt hat vevőt több mint félmillió forinttal vert át - tették hozzá.

A jelenleg 16 rendbeli csalás bűntettével, valamint 5 rendbeli csalás vétségével megalapozottan gyanúsítható férfi néhány hónap alatt csaknem kétmillió forintot csalt ki áldozataitól.

A csaló ellen a Dabasi Rendőrkapitányságon kívül több Pest megyei, fővárosi, valamint vidéki rendőrkapitányság is eljárást folytat.

A férfit őrizetbe vették és kezdeményezik letartóztatását - áll a közleményben.

Címkék: csalás, csaló, elfogás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.