Hírek
2020. Július 02. 18:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Elindult a nemzetközi vonatjegyek online értékesítése
Elindult a nemzetközi vonatjegyek online értékesítése, az első úti cél Ausztria - közölte a MÁV csütörtökön a vállalat honlapján.
A tájékoztatás szerint a magyarországi jegyértékesítésben új szemléletet képviselő Start Ausztria jegyek célja, hogy a jegyváltást ne bonyolítsák az eltérő felhasználási feltételek, ne kelljen feltétlenül sorba állni a pénztáraknál, vagy a pályaudvari jegynyomtató automatáknál.
Az utasok a MÁV mobilalkalmazással tudják kiválasztani a számukra időben és árban megfelelő utazási lehetőséget, és azt akár néhány kattintással megvásárolhatják - írták a közleményben.
A MÁV applikációban először csak a közvetlen vonattal elérhető célállomásokra nyílt meg a vásárlás lehetősége, várhatóan a decemberi menetrendváltástól bővül a választható állomások köre. A kedvezményes menetjegy kizárólag a rajta feltüntetett napon közlekedő határátlépő vonatra, valamint Ausztriában a csatlakozó vonatokon érvényes - írja a MÁV.
Közölték, a jegyvásárlás kényelmesebbé, környezetbarátabbá tétele érdekében a MÁV-Start elkötelezett az online felületek fejlesztése mellett. A MÁV-Start külföldi menetjegyek köre az ősz során előreláthatóan német, svájci, cseh, szlovák, lengyel, román, horvát és szlovén úticélokkal is bővülni fog. Ezek a teljes ausztriai kínálattal együtt az év végétől már nemcsak a mobilalkalmazásból, hanem a megújuló internetes értékesítési felületről is elérhetőek lesznek.
A MÁV applikációjából a bevezetése óta több mint 7,7 millió vonatjegyet vásároltak, 2019 decemberétől már bérletek is vásárolhatók az alkalmazáson keresztül, amelyből eddig 9 ezret értékesítettek. A MÁV applikáció 2020 első öt hónapjában az előző év azonos időszakának adataihoz képest megduplázta részesedését az eladott jegyekből és a bevételből is - tájékoztatott a vasúttársaság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
