Hírek
2014. Június 06. 06:00, péntek | Belföld
Érthetetlen ügy: pedofiltartalmak, bizonyíték nélkül, kirúgás – Kérdés-válasz
Egy igen érthetetlen és szövevényes ügyben kérte egy olvasó az onlinejogszebesz.hu jogászainak segítségét! Ne feledje, joga van kérdezni.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Karbantartó csoportvezetőként dolgoztam egy cégnél, (épület karbantartással foglalkoztunk, plázákban) Én személy szerint az egyik Plázában dolgoztam.
Egy keddi napon a szokásos munkámat végeztem, majd munkám végeztével a főnököm közölte velem, hogy baj van. Mindig pendrive-on viszem fel a szükséges dokumentumokat, képeket a pláza operation manager-ének, mivel az ő szerverük nem képes egyszerre annyi adatot fogadni, és összeomlik. Nem értettem mi a baj. Elővett egy nyilatkozatot, amit kért, hogy írjak alá.
Nem értettem, hogy mi ez, ezért megkérdeztem, hogy baj van?
Mondta, hogy nagy baj van, és hogy a pendrive-on pedofil tartalmak voltak, és hogy a céget megvédjék, nyilatkoznom kell, hogy a pendrive az enyém. Én biztos voltam abban, hogy az a pendrive üres volt mikor felmásoltam rá a zsíros elszívás tisztításáról készült képeket.
Aláírtam a nyilatkozatot, de a pendrive-ot nem láttam. Ők sem látták. Az operation manager nem mutatta meg, illetve csak egy kinyomtatott papírt mutatott, amin a fileok voltak láthatók. Azt követően, azonnali felmondással el kellett onnan jönnöm. Nem láthattam a pendrive-ot. Azóta az Operation manager tudomásom szerint széfbe zárta a pendrive-ot, és több másolatot is készített a rajta lévő dokumentumokról.
A szerver gépükre is feltette és több kollegájának is átküldte.
Tanácsát, segítségét kérem, és Köszönöm!
2014. 05. 18.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Sajnos az Ön által leírtakból több, fontos információ nem derül ki. Nem egészen világos a számunkra, hogy Ön a pendrive hiányában – úgy, hogy azt nem láthatta és személyesen nem győződött meg a tartalmakról – miért írta alá a munkáltatói nyilatkozatot, majd azt követően pedig miért fogadott el egy olyan azonnali felmondás intézkedést, amelynek alapja az Ön által elmondottak szerint nem valós. Ezzel mintegy elismerte a jogellenes cselekményt – amely egyébként az Ön számára több veszélyt is rejthet, hiszen az ilyen tartalmaknak már a tárolása is bűncselekmény törvényi tényállását valósíthatja meg.
A legjobb eszköz arra, hogy mielőbb tisztázhassa magát, ha a munkaügyi bírósághoz fordul, s ott keresettel kéri a munkaviszonyának a visszaállítását, ahol egyébként nem is ez a legfontosabb, hanem hogy kiderüljön, hogy azok a bizonyos, törvényellenes tartalmak az Ön által átadott eszközön nem lehettek. A legjobb, ha ehhez ügyvédet hatalmaz meg, mivel a megfelelő kereset összeállítása szakértelmet kíván, Önt viszont esetleg büntetőeljárás következményeitől óvhatja meg.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Ócsai József
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
