Hírek
2025. Június 10. 07:14, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
A szlovák földművelésügyi minisztérium hétfői hatállyal feloldotta a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát - jelentette a szaktárca közlésére hivatkozva a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.
Az intézkedést a járványügyi helyzet időszerű alakulásával indokolta a szlovák minisztérium.
A szaktárca továbbá közölte: hétfői hatállyal megváltoztatták a betegségre fogékony állatok belföldi, illetve külföldre történő szállításának szabályait is. Ez utóbbi változtatás azt hozza magával, hogy az állatoknak a betegség esetleges jelenlétének kimutatását célzó vérvizsgálat már csak akkor lesz szükséges, ha állományból állományba történő szállításra kerül sor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
