Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2018. Március 29. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Felrobbant egy faipari üzem kazánja Zalalövőn

Felrobbant egy faipari üzem kazánja Zalalövőn

Felrobbant egy faipari üzem egyik kazánja Zalalövőn szerda este, egy ember megsérült - mondta el a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek.

Cseresznyés Dániel közölte: a város szélén lévő üzemben működő két fűtőberendezés egyike, egy fűrészporos kazán robbant fel. A detonáció erejére jellemző, hogy a kazán mintegy 300 méter távolságra repült a robbanás helyszínétől.

Tűz nem keletkezett, de az eset során egy férfi, aki éppen a kazánházban tartózkodott az első információk szerint súlyosan megsérült.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.