Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2013. Augusztus 02. 12:09, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Fesztiválozni pénz nélkül is lehet

Fesztiválozni pénz nélkül is lehet

Javában tart a fesztiválszezon, sőt a legnagyobb rendezvény, a Sziget Fesztiválköztársaság éppen a jövő héten indul, de azt már most tudni lehet, hogy az idei év egyik legnagyobb durranása a pénz nélküli bulizás.

A fesztiválokon ugyanis ma már akár online fizetéssel is ki lehet egyenlíteni akár a reggeli hamburger, akár az esti sörözés egyenlegét. Az erre a célra szolgáló fesztivál- és rendezvénykártya nem más, mint egy, a szervező által kibocsátott plasztikkártya alapú fizetőeszköz. A hétköznapokban már kényelmesen használt megoldás tehát itt is használható.

A látogatók egy bankkártya méretű, NFC (Near Field Technology) technológián alapuló chipkártyával lényegében elfelejthetik a készpénzt, egészen pontosan a szervezőknél akár így is fel lehet tölteni az egyenleget, amit fizetéskor csak egyszerűen oda kell érinteni a terminálhoz – hangsúlyozta Kiss Zsolt, a Rent-IT Kft. ügyvezető igazgatója. A szakember szerint a megoldás ráadásul a kereskedőknek és a szervezőknek is jó, hiszen így a jelentős készpénzforgalom problémája – aprópénz a visszaadáshoz, nap végi elszámolás és elszállítás, stb. - is kiküszöbölhető, és a kiszolgálás is gyorsabb lesz.

Nincs limitálva sem a vásárlások, sem a feltöltések száma, és ugye így anyuci is könnyebben küldhet pénzt, ha az éppen elfogyott.

Az idei EFOTT-on is ilyen rendszer működött, de itt a kártya nem egy, hanem több egyenleget is kezelt. A készpénz mellett bankkártyáról vagy mobiltelefonos fizetéssel is „rárakhatunk” a kártyára, talán ez is hozzájárult a sikerhez. A rendezvény ideje alatt közel 1 millió tranzakciót bonyolított le a rendszer – tette hozzá Maszlavér Gábor fesztiváligazgató. A közel egy hét alatt fennakadás nélkül működött a készpénzkímélő fizetési mód, és mind a fesztiválozók, mind a kereskedelmi egységek részéről pozitív volt a fogadtatás. A tervek szerint jövőre talán már az sem lesz elképzelhetetlen, hogy okostelefonon keresztül, esetleg a fesztivál saját applikációjának segítségével is feltölthető legyen az egyenleg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.