Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2013. Április 10. 14:32, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Fidesz: a kisebb településeknek újabb dohányboltpályázatot írnak ki

Fidesz: a kisebb településeknek újabb dohányboltpályázatot írnak ki

Ahogyan az tervbe volt véve, nyáron nyitnak a nemzeti dohányboltok, a kisebb településeknek pedig újabb pályázatot fog kiírni a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. - közölte a Fidesz-frakció a szocialisták szerdai sajtótájékoztatójára reagálva.

Tóth Csaba MSZP-s országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy úgy tűnik, csaknem 1500 településen nem lehet majd cigarettát kapni, ami a feketekereskedelem növekedését és az állami adóbevételek csökkenését okozza majd.
A Fidesz-frakció az MTI-nek küldött közleményében erre válaszul azt írta: ahogyan Európa sok más helyén, úgy - a gyermekek és fiatalkorúak védelmében - Magyarországon is állami kontroll alatt fognak működni a dohányboltok. Ezért a korábbinál kevesebb helyen, de országszerte elérhetően és az állam által felügyelt módon lehet majd cigarettát árusítani.
Nemzeti dohányboltok öt-hatezer árusító helyen fognak működni, az első sikeres pályázók pedig már a nyári hónapoktól megkezdhetik az árusítást - közölte a kormánypárti képviselőcsoport, hozzátéve, hogy a beérkezett csaknem 16 ezer pályázatról április 23-áig születik döntés. Megjegyezték azt is, hogy az ország több területén négy-ötszörös túljelentkezés volt.
Felhívták a figyelmet továbbá arra, hogy a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. már jelezte: további pályázatot ír ki azoknak a kisebb településeknek, amelyekről eddig nem jelentkeztek, bár nagy részükben eddig sem volt dohányárusítás.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.