Hírek
2017. Október 16. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a szokatlanul meleg idő
A következő napokban is marad a napos, az ilyenkor megszokottnál több fokkal melegebb idő: többfelé 24-25 Celsius-fok is lehet; a hétvégéig csapadék sem várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez vasárnap eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn, kedden és szerdán a pára- és ködfoltok feloszlása után napközben többnyire derült, napos idő várható, csapadék nem lesz. Hétfőn a legalacsonyabb hőmérséklet általában 4-11 fok között alakul, de az Északi-középhegység völgyeiben, illetve a Nyírségben ennél hidegebb is lehet. Napközben 18-25 fokig melegszik a levegő. Kedden a leghidegebb órákban 5-10, szerdán 6-11 fok lehet. A nappali maximumok kedden és szerdán is 17-24 fok alakulnak (a tartósabban ködös területeken marad 20 fok alatt a maximum).
Csütörtökre virradóra főként az Északi-középhegység völgyeiben képződhet köd, amely gyorsan feloszlik. Napközben fátyolfelhős, napos idő lesz, csapadék nélkül, de többfelé megélénkül, északnyugaton meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-10, a legmagasabb hőmérséklet 18-24 fok között alakul.
Pénteken is többfelé megerősödik, néhol délnyugaton viharossá is fokozódik a szél. Északon néhol kisebb eső, zápor is lehet. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Napközben 18-23 fokig melegszik a levegő.
A legtöbb helyen szombaton is több órára kisüt a nap, de néhol előfordulhat eső, zápor. Emellett többfelé erős, a Dunántúlon viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű, a nappali maximumok 18-23 fok között alakulnak.
Vasárnap többfelé várható eső, zápor. A szél is erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-14, a legmagasabb hőmérséklet többnyire 13-18 fok valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
