Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2018. Február 15. 07:18, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Furmint Február - Programok országszerte

Furmint Február - Programok országszerte

Országszerte számos rendezvény segít megismerni az egyik legígéretesebbnek tartott Kárpát-medencei szőlőfajtát, a furmintot:

pénteken Debrecenben nagyszabású sétáló kóstoló és szakmai workshop, szombaton Mádon a helyi termelők kóstolója, február 23. és 25. között pedig a Káli-medencében borvacsora, dűlőtúra és szakmai előadások várják az érdeklődőket.
Idén nyolcadik alkalommal hirdették meg a Furmint Február elnevezésű szakmai kezdeményezést, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet erre a kiemelkedő minőségű, Kárpát-medencei szőlőfajtára, és minél több emberrel megismertesse azt. Az érdeklődők egy egész hónapon át találkozhatnak a furminttal kapcsolatos programokkal és ajánlatokkal: országszerte számos étterem kínálja poharazva a furmintot, amelyet borbárok és borkereskedések kínálatában lehet kedvezménnyel kóstolni és vásárolni, de februárban sok furmint köré épített borvacsorát és borkóstolót is szerveznek - közölték az MTI-vel a szervezők.

Debrecenben hagyományteremtő céllal hirdetnek meg tematikus furmintkóstolót, amelyen több mint 50 borászat 150 tételét kóstolhatja a közönség pénteken a Kölcsey Központ nagytermében. Az est egyik különlegessége, hogy Fiáth Attila nemzetközi borakadémikus vezetésével három kiemelkedő furminttermő terület (Tokaj, Somló és Észak-Balaton) borait Vulkánok harca megnevezéssel vakkóstolón fogyaszthatják a résztvevők.

Szerdán Szombathelyen a Cuvée borbárban, pénteken Balatonalmádiban a Mélytányérban, valamint Piliscsabán a Vinatriumban, február 21-én pedig a budapesti Palack borbárban tartanak furminthoz kötődő borkóstolókat. Szombaton a Gusteau Kulináris Élményműhelyben mutatkozik be Mád tizennyolc vezető pincészete, majd február 23-án a szegedi Belvárosi moziban rendeznek sétáló kóstolót.

A Furmint Február jegyében Köveskál vendéglátóhelyei és pincészetei hagyományteremtő szándékkal először rendezik meg a Furmint Napok Köveskál elnevezésű eseményt február 23. és 25. között. A három nap alatt lehetőség nyílik részt venni ültetett borvacsorán, szakmai előadásokon, dűlőtúrán. A rendezvény ideje alatt a művelődési házban fotókiállítás és filmvetítés várja az érdeklődőket. Az előadásokon részt vevő balatoni borászok mellett tokaji és somlói vendégei is lesznek a rendezvénynek.

Címkék: bor, furmint, program

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.