Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2011. Június 29. 14:41, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Gyógyítható lesz a hemofília?

Gyógyítható lesz a hemofília?

A tudósok hatalmas eredményt értek el a hemofíliával, vagyis a vérzékenységgel kapcsolatos kutatásokban. A legújabb kísérletek során ugyanis egy nemrégiben kialakított technika segítségével egereknél sikerült teljesen megszüntetniük


Az új technológia nem más, mint egyfajta modern, genom-szerkesztési módszer, amely során a számítógépes programoknál ismert 'kivágás-beillesztés' folyamatokat követik. Injekciós tűk segítségével gyűjtik ugyanis össze, majd juttatják be a szervezetbe azokat a korrekciós géneket, amelyek meggyógyíthatják a hemofíliában szenvedő pácienst.

A technológia eddig is ismert volt, élő állaton azonban eddig még soha nem sikerült elvégezni, így a kísérletek ebből a szempontból is jelentős előrelépést jelentenek. A módszer segítségével ugyanis a vérzékenység mellett más, hasonlóan komoly betegségeket is gyógyíthatnának a jövőben - írja a Nature.

A technológia - amellett, hogy gyógyírt jelenthet a hemofíliára - jelentős előrelépést jelent a génterápia területén is. Azonban ez az új módszer sem fejlődik majd egyik napról a másikra, látványosan, így az embereknek türelemmel kell lenniük addig, amíg elvégezzük a megfelelő teszteket - mondta dr. Katherine A. High.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tudós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.