Hírek
2018. Április 27. 16:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hat év fegyházra ítélték a Nógrád megyei csecsemőgyilkos nőt
Hat év fegyházat kapott első fokon az a Nógrád megyei nő, aki 2017 februárjában megölte újszülöttjét. A Balassagyarmati Törvényszék ítélete nem jogerős, mert az ügyészség nagyobb büntetés kiszabásáért fellebbezett
- közölte a törvényszék sajtótitkára pénteken az MTI-vel. Bárány Dávid ismertette: a bíróság megállapítása szerint a nő a szülést megelőző napokban szülésindító praktikákat és a magzatvíz megindításának lehetséges módjait kereste az interneten, majd 2017. február 20-án otthona mellékhelyiségében leánygyermeknek adott életet.
Az orvosszakértő vizsgálatok alapján a gyermek 34-36 hetes terhességnek megfelelő fejlettségű koraszülött volt, aki élve született, és nem volt feltárható semmilyen fejlődési rendellenesség, amely életképtelenséget okozott volna.
A vádlott a vécékagylóból egy ágytakaróval a fejénél fogva kiemelte az újszülöttet, dobozba tette, az udvaron flakonokat és éghető anyagokat dobott mellé, majd megkísérelte meggyújtani. Miután ez nem sikerült, a holttestet egy zsákba tette és a ház melléképületében elrejtette.
Az újszülött halálának közvetlen oka fulladás volt.
A sajtótitkár közölte: a bíróság a büntetés kiszabása során súlyosító körülményként értékelte a hasonló jellegű bűncselekmények helyi elszaporodottságát, míg enyhítő körülményként a vádlott büntetlen előéletét, illetve azt, hogy a bűncselekmény elkövetését beismerte és megbánta.
Egy korábbi bírósági közlemény szerint egy 28 éves mihálygergei nő ölte meg újszülöttjét. A nő kórházba került, ahol észlelték, hogy egy-két nappal korábban szült, ezért értesítették a rendőrséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
